Пісок для морського акваріуму

Korallen-Zucht Coralsand Aragonit 4,6kg

480 грн

Red Sea Ocean White - Live Aragonite Sand (10kg)

1 050 грн

Red Sea Reef Pink - Live Aragonite Sand (10kg)

1 050 грн

Живий пісок Nature's Ocean (pink) 9кг.

1 100 грн

 Пісок Oolitic Aragonite Sand Calcean SandyCal 1 кг

90 грн

 Пісок Oolitic Aragonite Sand Calcean SandyCal 22.6 кг

1 650 грн

CaribSea Arag-Alive Bahamas Oolite 9,07 кг

1 980 грн

CaribSea Arag-Alive special grade reef sand 1-2мм

1 980 грн

ReeFlowers Pearl White Sand 1кг

75 грн

Субстрат для морського акваріума - надважливий компонент екосистеми, який виконує не лише естетичну функцію, а й є вагомою частиною біологічної фільтрувальної основи, середовищем існування мікроорганізмів, багатьох типів безхребетних і риб.

Насамперед ви маєте розуміти, що до акваріума неможливо додати звичайний морський пісок чи інший доступний, адже там можуть міститися силікати або небезпечні для мешканців резервуару речовини.

Спеціальний акваріумний пісок - білий тропічний пісок, що насправді є дрібними фрагментами відмерлих коралових скелетів, раковин, що з часом перетворюються на гранулоподібний грунт, який і використовують акваріумісти, зокрема, і компанія “Морський”. 


Який краще вибрати грунт для морського акваріума?

Кораловий пісок відрізняється текстурою, кольором, зернистістю. Ви можете обрати дрібну, середню, велику або змішану зернистість. Проте, це варто робити винятково з урахуванням типу акваріума і потреб його мешканців.

Арагонітовий пісок - оптимальний вибір, оскільки, він має найкращу буферну здатність та доступний у якості звичайного сухого піска або так званого “живого”.

“Живий” пісок для морських акваріумів - кораловий чи арагонітовий, який містить вологу, а також колонії життєвоважливих для екосистеми бактерій. При використанні цього субстрату під час запуску нового акваріума можна швидко та ефективно циклувати акваріум, заселивши його мільйонами бактерій, які зустрічаються в природному середовищі.

Живий пісок - вибір професіоналів. Ми також його використовуємо в своїй роботі і рекомендуємо клієнтам. Ми пояснюємо це тим, що завдяки цьому грунту вдаєтсья досягти швидкого “дозрівання” акваріума та організувати життєздатну біологічну систему.

Важливо при виборі субстрату звертати увагу на зернистість, що вказана виробником.

Дрібнозернисте середовище (гранули 1,0-2,0 мм) мають використовуватися з установками денітрифікації. Пісок з більшою фракцією (2,0-5,5 мм) підійде також для мокрих/сухих струменевих фільтрів або за наявності гравійного фільтра.


Дрібнозернистий пісок для акваріума

Візуально такий пісок вам нагадає цукор. Його зерно має діаметр в межах 0,5-1,7 мм. Чудово підійде для просіювання рибами, наприклад, бичками.

Слугує сховищем для багатьох видів донних риб (губанів, бичків, морських собачок та ін.), креветок, морських зірок та різних безхребетних. Ці мешканці можуть там переховуватися, будувати свої нори тощо. Тому дрібне зерно є безпечним для них, у той час, як крупне зерно може пошкодити тіло. 

Деякі безхребетні  (наприклад, голотурії) використовують субстрат, як джерело органічних речовин, ковтаючи його. Тому в таких акваріумах також варто використовувати дрібнозернистий пісок.


Крупнозернистий пісок для акваріума

Рекомендований для середовищ, в яких не мешкають просіювальні риби та безхребетні, а також видів, які мешкають у субстраті. 

Крупнозернисте середовище дуже привабливо виглядає. Чудово підійде для “хижих” акваріумів, де є лише риби.

Також зазначимо, що важкий субстрат здебільшого залишається на дні резервуара. Тому, якщо в акваріумі організована інтенсивна циркуляція води, варто обирати важкий грунт. 


Підсумовуючи, виділимо наступні переваги “живого” піску:

  • субстрат забезпечує колообіг азоту в акваріумній екосистемі;
  • для багатьох видів мешканців акваріумів грунт є місцем існування, джерелом поживних речовин та середовищем підтримки репродуктивної здатності;
  • містить макро- та мікробіоту, необхідних для рифового акваріума, виконуючи функцію біологічного фільтра;
  • забезпечує підтримку рівня рН (кислотності) завдяки наявності у складі буферних елементів, таких, як карбонат кальцію;
  • забезпечує привабливий естетичний ефект.

 

Інтернет-магазин “Морський” пропонує своїм клієнтам високоякісний арагнітовий, живий пісок для морського акваріума. Ми постачаємо продукцію від провідних світових виробників. У нас ви можете купити акваріумний пісок CaribSea, Aqua Natural Coarse Aragonite та інші. Даний субстрат рекомендований професійними акваріумістами на міжнародному рівні. Також на власному досвіді ми переконалися у його високій якості.

Підібрати та замовити пісок для акваріума ви завжди можете на нашому сайті або ж скориставшись допомогою спеціалістів інтернет-магазину.