Балінг для морського акваріума

Баллінг-метод (названий на честь розробника Ганса Варнера-Баллінга) полягає у додаванні до акваріума кількох видів солі, які потрібні для росту і здоров’я коралів.

Якщо говорити простими словами, метод передбачає в дозованому введенні до води карбонату, кальцію та магнію. Ці елементи є ключовими у забезпеченні розвитку різнотипних коралів.


Що таке солі Баллінга?

Бікарбонат натрію - для підтримки встановленого рівня лужності (КН).

Хлорид кальцію - для підтримки рівня кальцію.

Хлорид магнію - для підтримки рівня магнію.


Дозування та частоту додавання вказаних елементів потрібно визначати індивідуально для кожного акваріуму, оскільки, показники поглинання для кожного резервуару свої. Краще, щоб цим займались кваліфіковані фахівці, які мають практичний досвід та розуміються на технології.

Спеціалісти сервісу Морський допоможуть Вам у визначенні потреб для вашого акваріуму на підставі результатів тестів акваріумної води.

Хлорид кальцію та карбонат натрію допомагають засвоєнню кальцію та утриманню лужності одночасно. Також вони потрібні багатьом морським організмам для росту їх вапнякових структур.

Провідні виробники пропонують акваріумістам готові розчини мікроелементів або ж інші форми сумішів, наприклад, порошкоподібні.


Переваги методу Баллінга

Використання зазначення методу швидко поширилося світом завдяки його ефективності та значній простоті реалізації.

Звичне двокомпонентне дозування включає хлорид кальцію та карбонати натрію. Після поглинання коралами кальцію і карбонатів, залишаються хлориди і натрій, що поступово підвищує солоність. Таким чином, тривале додавання за цією схемою з періодичною підміною води створює штучний дисбаланс натрію і хлоридів в акваріумі.

Метод Баллінга розв’язує цю проблему. При його застосуванні також спостерігається повільне підвищення солоності води. Але процес відбувається на фоні повного іонного балансу.

Якщо для прикладу розглядати системи Tropic Marin, можемо зазначити, що компонент С містить всі елементи, потрібні для морської води, крім хлориду натрію. Це гарантує ріст рівня хлориду натрію, що міститься в компонентах А та В, відбуватиметься в іонному балансі з усіма складовими натуральної морської води.

Системи пропонуються у вигляді кульок (гранул), порошків чи готових рідких розчинів та можуть використовуватися з дозувальними системами.


Основні переваги методу Баллінга:

  • забезпечення достатнього рівня кальцію для росту коралів і рифів в акваріумі;
  • досягнення і утримання іонного балансу у воді;
  • підтримка здоров’я та розвитку мешканців морського акваріума;
  • економічність завдяки уникненню придбання додаткового обладнання і речовин;
  • функціонування акваріуму без кальцієвого реактора і застосування гідроксиду калію.


Морський пропонує:

  • широкий вибір систем та компонентів для методу Баллінга від провідних світових виробників. Ми гарантуємо оригінальність продукції;
  • інформаційну та сервісну підтримку при потребі. Якщо ви не володієте відповідними знаннями і навичками, наші фахівці нададуть вичерпну інформацію стосовно потреб конкретно вашого акваріуму після виїзду та проведення необхідних тестів;
  • професійний запуск та обслуговування різних типів морських акваріумів.