Помпи течії для морського акваріума

Помпа течії для морського акваріума - один із основних типів обладнання, яке відіграє роль у життєдіяльності створеної екосистеми. Найбільш гостро питання коректної організації течії стоїть для рифових акваріумів.

Корали особливо чутливі до течії води. Без адекватного руху води корали та інші безхребетні не можуть очищуватися від сміття, відходів, захоплювати їжу та нормально рости. 

Проточні насоси забезпечують життєдайний рух води, необхідний для рифових акваріумів. Навіть “живий камінь” потребує потоку води для виконання біологічної фільтрації та видалення нітратів і фосфатів. 

Незалежно від розміру резервуара, який ви маєте, завжди можна купити помпу течії, що за технічними і експлуатаційними характеристиками задовольнить потреби саме вашого рифового акваріума.


Для чого потрібна помпа течії в акваріумі?

Насамперед варто розуміти, що організація потоку воду з певною швидкістю, напрямком тощо означає не лише турботу про естетичний вигляд акваріума, а є основною вимогою в організації штучної екосистеми.


Течія, як у природних умовах, так і в акваріумах, виконує наступні функції:

  • очищення від сміття і відходів. Завдяки постійному рухові води вдається уникнути застійних процесів, скупчення органічних та інших відходів, попередити розвиток шкідливих бактерій, помутніння води, хвороби риб, коралів, безхребетних чи інших мешканців акваріумів;
  • газообмін. Вода транспортує кисень до резервуару та експортує вуглекислий газ з нього. Якщо ці процеси не відбуватимуться, ми спостерігатимемо ріст вмісту вуглекислого газу, підвищення кислотності води, що шкодить біологічній системі;
  • перенесення харчів до споживачів. Тобто, з течією в будь-якому акваріумі відбувається рух поживних речовин, корисних бактерій, кормів, фітопланктону. Відповідно, колонії коралів, безхребетні, водорості, риби отримують потрібну кількість їжі та мікроелементів;
  • запобігання розвитку колоній патогенних мікроорганізмів і ціанових водоростей. Якщо вода “стоятиме” або в акваріумі будуть присутні “мертві зони”, створюватимуться сприятливі умови для розвитку шкідливих бактерій і ціанових водоростей. Завдяки роботі помпи течії вдається організувати потрібних рух води, що є основним методом попередження застійних процесів і їх наслідків.


Зауважимо, що немає універсальних порад для організації потоку води в різних типах акваріумів. Кожен випадок вимагає персоналізованого підходу з вивченням параметрів системи, наповнення акваріума тощо.

Якщо ви маєте на меті підібрати помпу течії для морського акваріума (нового чи вже існуючого), рекомендуємо звернутися за консультацією до наших фахівців. 


Як вибрати помпу течії для морського акваріума?

Оскільки, найбільш вимогливими до потоку води є саме рифові акваріуми, розглянемо на їх прикладі критерії, на які варто звернути уваги при виборі помпи течії.


Організація потоку для SPS коралів (Small Polyp Stony)

SPS-корали найкраще почуваються в умовах турбулентного (змінного, нестабільного) потоку.  Більшість коралів SPS добре справляються з оборотом від 40 до 100 разів.

В природних умовах ці корали піддаються впливу потужних хвиль, припливів. Відповідно, ми маємо на меті відтворення подібних умов для їх процвітання.

Тому при виборі насосів течії звертайте увагу на оборот води, який вони здані організувати (кількість разів перекачування всього об’єму води акваріума через агрегат протягом години).


Організація потоку для LPS коралів (Large Polyp Stony)

LPS корали люблять низький, помірний потік.  LPS найкраще процвітають у середовищах із низьким і середнім потоком, які мають швидкість обороту від 20 до 30 разів. 

Поряд зі швидкістю руху води, одним із найважливіших елементів не лише для коралів LPS, але й для здоров’я всього вашого рифового акваріуму є уникнення мертвих зон.


Де купити помпи течії для морських акваріумів?

Утримання будь-якого акваріума вимагає відповідального ставлення. Ви маєте дбати про мешканців резервуару належним чином, інакше вони будуть хворіти і гинути.

Найкращий варіант - коректна організація акваріума на старті. Проте, якщо є потреба в модифікації існуючої системи відповідно до нових вимог і можливостей - це також прекрасно і вітається.

Спеціалісти компанії “Морський” з радістю допоможуть вибрати і купити помпу течії, при потребі - встановити і налагодити (надаються послуги з запуску і обслуговування морських акваріумів в м. Києві та приміських зонах), модернізувати систему в цілому, замінити окреме обладнання відповідно до потреб екосистеми.

Ми пропонуємо широкий вибір проточних насосів різної потужності, конфігурацій, моделей. У нас ви завжди можете підібрати обладнання, яке відповідатиме вимогам щодо потужності, швидкості потоку, доступних режимів роботи тощо.

Крім того, ми пропонуємо контролери для управління насосами системи. Таким чином, ви зможете адаптувати режими роботи обладнання до зміни сезонності, пори дня/року, фазів місяця тощо.

Замовити помпу течії чи інше обладнання для акваріума зручно на нашому сайті або в телефонному режимі. Ми завжди надаємо професійну допомогу нашим клієнтам.