Камінь для морського акваріума

Живий рифовий камінь

490 грн

Сухий рифовий камінь

150 грн

Сухий рифовий камінь Base rock 1 кг

320 грн

CaribSea LifeRock Original камінь

390 грн

Marco Rocks Frag Mounts камінь фраги 4,080 кг

1 530 грн

Камінь Marco Rocks полиця 1 шт (natural top)

1 460 грн

Камінь Marco Rocks полиця 1 шт Pedestal Rock (flat top)

1 460 грн

Клей для каменю E-Marco-400 Aquascaping

1 830 грн

Клей для каменю E-Marco-400 Aquascaping Purple

2 310 грн

Акваріумний рифовий камінь слугує своєрідним фундаментом для рифового акваріума. Він може розглядатися і як фізична основа для штучної екосистеми, і як біологічний фільтр для цієї системи.

Інтернет-магазин Морський пропонує камінь для морського акваріума різних типів. Ми також допоможемо з придбанням коралів та розхідних матеріалів для догляду за акваріумом.

Рифовий акваріумний камінь буває різних розмірів і форм і може бути зроблений зі скелетів старих коралових рифів, бетону і навіть синтетичних речовин. Два основних типи каменю для рифового акваріума - живий і сухий камінь.


Види рифових каменів для акваріумів 


Живий камінь

Живий камінь може бути отриманий кількома шляхами:

  • відібраний з природних умов;
  • мати природне чи штучне походження, але вирощений спеціально у якості живого каменю для акваріума.

Хоча живий камінь, здебільшого, є поєднанням мертвих шматочків коралів, карбонату кальцію та іншого океанічного матеріалу, він також населений більшою чи меншою мірою корисними бактеріями, які служать хімічним фільтром для морської акваріумної води.

Хоча живе каміння не є обов’язковим для акваріума, досвідчені акваріумісти зазвичай використовують принаймні його частину для приємної естетики акваріуму (живе каміння часто яскраво-фіолетового кольору, зеленого або червоного). 

Також живе каміння важливе, щоб створити середовище для мешканців, максимально наближене до реального, наскільки це можливо в штучній системі, а також отримати практичні переваги забезпечення укриття та нітрифікації. 

Відходи старої їжі, випорожнень або гниючих організмів підвищують рівень аміаку. Живі камені, як правило, вже колонізовані бактеріями, які допомагають перетворювати відходи на менш шкідливі сполуки, і залежно від стану каменю, з часом у ньому та на ньому буде розвиватися більше бактерій. Живий камінь згодом стає основною частиною природної акваріумної системи фільтрації.


Сухий рифовий камінь (СРК)

Сухий рифовий камінь - найбільш екологічний та економічний вибір. Зазвичай суха порода або створена людьми, або видобута із землі, тобто жодна порода не виймається з океану. Сухий камінь має додаткову перевагу в тому, що він не містить шкідників.

Перед додаванням до резервуару сухе каміння потрібно “вилікувати”, тобто, заселити колоніями бактерій, які мають виконувати фільтрувальну функцію. Відповідно, для заселення потрібен певний час. Проконсультуйтесь з нашим фахівців, як правильно підготувати сухий живий камінь до переміщення в акваріум.


Необхідна кількість каменю залежатиме від кількох факторів:

  • запланований об'єм, дизайн акваріума
  • тип і щільність каменю.


Придбання відповідного каменю для вашого рифового резервуара гарантує, що система матиме належну основу на довгі роки. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання щодо вибору відповідного каменю для рифового акваріума, ми завжди до ваших послуг.


Сухий рифовий камінь є чудовим елементом декорування морського акваріума. Разом із застосуванням живого каменю покращує загальну видову картину акваріума та покращує біологічні процеси в ньому. Може застосовуватись у рифових, морських та псевдо-морських акваріумах.